GİRİŞ | İLETİŞİM | İNSAN KAYNAKLARIEXPORT   |   INVESTORS' CORNER    
 
 
BASIN BÜLTENLERİ

TELEFUNKEN'İN İLK FULL HD LCD TV ÜRÜNLERİ HAZIR : 37''VE 42''


AVRUPANIN İLK 5.2 Ghz KABLOSUZ DİJİTAL 37'',42'' ve 50'' LCD VE PLAZMA TV'LERİ TELEFUNKEN'DEN

TELEFUNKEN 4&5 TEMEL RENK TEKNOLOJİSİ İLE ÜRETİLMİŞ DÜNYANIN İLK HD READY LCD TV'LERİNİ TÜKETİCİLERİN BEĞENİSİNE SUNUYOR

TELEFUNKEN AVRUPA'NIN İLK ALTI RENK (6 COLOR) 50''HD READY DLPTM TELEVİZYONUNU PİYASAYA SUNUYOR.

TELEFUNKEN MARKASI PROFİLO TELRA İLE AVRUPA'DA YENİDEN DOĞUYOR...TELEFUNKEN MARKASI PROFİLO TELRA İLE AVRUPA'DA YENİDEN DOĞUYOR...

Telefunken Profilo Telra ile parlak ve yenilikçi bir geleceğe merhaba diyor.

9 Ağustos 2006, Çarşamba - Avrupa'nın 3. büyük TV üreticisi Profilo Telra tarafından yapılan açıklamada Telefunken Licences GmBH firması ile tüm Avrupa'da Telefunken markasının kullanımına ilişkin lisans anlaşmasının imzalandığı belirtildi. Bu anlaşma ile Profilo Telra tarafından Telefunken markası ile üretilecek yeni nesil tüketici elekroniği ürünleri Avrupa tüketicilerinin beğenisine sunulacak.

Avrupa elektronik sektörünün öncülerinden olan Telefunken, sahip olduğu 20.000'in üzerinde patent ile elektronik pazarında öncü rolüne sahip. Telefunken, gerek tüketiciler gerekse profesyoneller arasında yaygın olarak tanınan ve yüksek kalite ürünleri ile ön plana çıkan bir marka. Profilo Telra ise 1970 yılından bugüne Sony, Matsushita, Thomson ve Philips gibi dünyanın en önemli markaları için elektronik ürünler üretmekte.

Profilo Holding CEO'su Göksen Körezlioğlu Telefunken markası ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi :

"Telefunken markası güçlü bir tarihe sahip. Yaptığımız bu lisans anlaşması ile Telefunken markasının Profilo Telra teknolojisi ile yeniden bir dünya markası olması yolunda gerekli altyapı oluşturulmuştur. Bu anlaşmada hiç kuşkusuz Telefunken markasının Türkiye pazarında bugüne kadar göstermiş olduğu başarının payı çok büyük. Dünyanın en tanınmış ve köklü elektronik markalarından biri olan Telefunken markasının yaklaşık 100 yıllık bir geçmişi bulunmakta. Halen dünya üzerinde kullanılan 20.000 'i aşkın patente sahip olan Telefunken başta Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkeler olmak üzere özellikle Avrupa'da oldukça iyi tanınan bir marka. Telefunken markası Profilo Telra'nın yenilikçi vizyonu, tecrübesi ile birlikte Avrupa'da tekrar adından söz ettirecek. Telefunken markası ile tüketici elektroniği pazarına yenilikçi, yüksek kalite ve güvenilir ürünler sunacağız. Amacımız kısa süre içerisinde en son teknoloji bu ürünleri tüketicilerle buluşturmak. Bu yıl 1 - 6 Eylül tarihleri arasında Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenecek dünyanın en prestijli tüketici elektroniği fuarlarından IFA Berlin 2006 'da Hall 23'de kurulacak Telefunken standında yeni Telefunken ürünlerimiz başta Avrupa olmak üzere tüm dünya vitrinine çıkacak. Bu ürünler arasında Dijital kablosuz Plazma ve LCD TV'ler, Full HD sistemli televizyonlar, dört ve beş renk teknolojisine sahip yeni DLP TV'ler yer alacak."

PROFİLO TELRA HAKKINDA :

Profilo, 1971 yılı sonlarında Profilo Holding A.Ş.'nin oluşumuyla holding çatısı altında yapılandırdığı bağlı şirketleri ve grup ortaklıklarıyla bugün, elektronik cihazlardan savunma sanayii ve tele-komünikasyon cihazlarına, elektrikli küçük ev aletlerinden gemi ve yat inşaatına, emaye bobin telinden alüminyum ve metal ürünlere, satış sonrası hizmetlerden ambalaj sanayiine, ihracat ve ithalattan sigorta acenteliğine kadar pek çok alanda faaliyet göstermektedir.

Bir profilo Holding kuruluşu olan Profilo Telra ise 1970 yılında kurulmuş ve 1980 yılında TV üretimine başlamıştır. Sony firmasının kendi ülkesi dışındaki ilk tedarikçisi olan Profilo Telra aynı zamanda farklı tanınmış markalar için 2005 yılında 3 milyon adet üretim gerçekleştirmiştir.

Profilo Telra yenilenen kapasitesi ile bugün yıllık 4.500.000 adet LCD ve CRT (tüplü) televizyon, 500.000 Plazma ve DLP TV, 250.000 adet Ev Sinema Sistemleri/DVD, 400.000 adet yazar kasa ve diğer ürün üretim kapasitesine sahiptir.

Kendi ürettiği teknolojisiyle Çerkezköy'deki tesislerinde tasarım ve üretimini gerçekleştiren Profilo Telra, bugün Türkiye ve dünya pazarı için Renkli televizyon, LCD TV, DLP TV, Plazma TV, kablosuz (Wireless) Plazma ve LCD TV, DVD okuyucu ve yazıcı, kart okuyuculu multimedya entegre kombi CRT - LCD ve Plazma TV , karasal dijital alıcılar, dijital TV'ler, yazarkasa, dijital uydu alıcısı gibi elektronik ürünler üretmektedir

Profilo Telra üretiminin %80'ini ihraç etmekte ve böylelikle dış pazarlara yönelik sürekli bir ihracat akışı sağlamaktadır. Proeks Dış Ticaret A.Ş. bugün başta Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İspanya, Portekiz, İtalya ve doğu Avrupa ülkeleri olmak üzere, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri, Avustralya, Güney Amerika gibi dünyanın pek çok bölgesine ve 60'ın üzerinde ülkeye ürün ihraç etmektedir.

Profilo Telra Türkiye'de ürünlerini Türkiye çapında 5000 adedi aşkın bayiye sahip BSH PEG A.Ş. aracılığı ile dağıtmakadır ve Türkiye 'de %20'lik bir Pazar payına sahiptir.

Profilo Telra tarafından üretilen ürünlerin satış sonrası servis hizmeti yurt çapında 9 bölge müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 400 servisi olan "Profilo Elektronik Servis A.Ş (PESAŞ)" aracılığı ile yapılmaktadır. Pesaş aynı zamanda yurt dışında da Profilo Telra tarafından üretilen ürünler için satış sonrası hizmet desteği vermektedir.

Profilo Telra'nın cirosu 2003 yılına göre %50 artarak 2005 yılında 530 milyon USD'ye ulaşmıştır. Profilo Telra 2007/2008 döneminde 1 milyar USD ciro hedeflemektedir.

Kapat


PROFİLO TELRA DVD YAZICILI TV İLE ZAMANI DURDURUN ve ANI YAKALAYIN

PROFİLO TELRA ELEKTRONİK SAN. VE TİCARET A.Ş.

PROFİLO TELRA YENİ UYDU ALICILI TV'LER İLE DÜNYAYI EVİNİZE GETİRİYOR

PROFİLO TELRA'DAN YENİ LCD TV ve LCD MONİTÖRLER

PROFİLO'DAN AKARYAKIT VE LPG İSTASYONLARINA ÖZEL YAZAR KASALAR


Geri Dön    Yukarı

 

Copyright © 2001-11 Profilo Telra - Her Hakkı Saklıdır.
marketing@profilo-telra.com.tr - +90 (0212)274 7512 (pbx)